Windows 11’de Birden Çok Görüntüyü Bir PDF Belgesinde Birleştirme

Tek bir PDF belgesine birden çok görüntü koymak istiyorsanız, Windows 11’de bunu yapmak kolaydır.

PDF (Taşınabilir Belge Biçimi) dosyaları, salt okunur dosyaları paylaşmak için evrensel bir biçimdir. PDF dosyalarını Adobe Acrobat, Edge, Firefox, Chrome ve daha birçok yazılım paketiyle açabilirsiniz. Birçok kullanıcı metin belgelerini PDF formatında paylaşır.

Ancak, PDF dosyaları da görüntüleri paylaşmak için kullanışlı olabilir. Örneğin, bir e-postaya 10 ayrı resim dosyası eklemek yerine hepsini tek bir PDF’de birleştirmek onları daha yönetilebilir hale getirecektir. Alıcılar daha sonra tüm resimleri tek bir PDF belgesinde görüntüleyebilir. Aşağıda belirtildiği gibi Windows 11’de birden çok görüntüyü tek PDF’de birleştirebilirsiniz.

PDF’ye Yazdır ile Görüntüleri PDF Dosyalarında Birleştirme

Microsoft Print to PDF, hızlı bir şekilde PDF dosyaları oluşturmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir yerleşik Windows 10 ve 11 özelliğidir. Bu seçeneği normal Yazdırma seçeneklerinde bulabilirsiniz, ancak aldanmayın; aslında hiçbir şey yazdırmaz. Bunun yerine, “yazdırdığınız” belgeyi bir PDF dosyası olarak kaydeder.

PDF’ye Yazdır ile bir dizi görüntüyü tek bir PDF dosyasında birleştirebilirsiniz:

 1. Windows 11’in görev çubuğundaki klasör simgesiyle Dosya Gezgini düğmesini tıklayın .
 2. Bir PDF belgesinde birleştirebileceğiniz görüntüleri içeren bir klasör açın.
 3. Bir klasör içindeki tüm görüntüleri seçmek için Ctrl + A kısayol tuşuna basın . Veya birden fazla dosya seçmek için Ctrl tuşunu basılı tutabilirsiniz .Çoklu görüntü seçimi
 4. Fareyle sağ tıklayın ve Daha fazla seçenek göster öğesini seçin .
 5. Ardından klasik bağlam menüsünde Yazdır seçeneğini seçin.Yazdır seçeneği
 6. Ardından, Yazıcı açılır menüsünde Microsoft PDF’ye Yazdır’ı seçin.Resimleri Yazdır penceresi
 7. Tam sayfa fotoğraf seçeneği, varsayılan olarak Resimleri Yazdır penceresinin sağ tarafında seçilidir. Tek bir sayfada birden fazla görüntünün bulunmasını istiyorsanız, 5 x 7 inç (iki), 3,5 x 5 inç (dört) veya Cüzdan (dokuz) seçeneğini belirleyin.
 8. Ardından Yazdır düğmesine basın.
 9. Yazdırma Çıktısını Farklı Kaydet penceresinde PDF’yi kaydetmek için bir klasör seçin.Yazdırmayı Çıktı Olarak Kaydet penceresi
 10. Dosya adı kutusuna bir başlık girin.
 11. Kaydet seçeneğini tıklayın .

Artık yeni görüntü PDF belgenize göz atabilirsiniz. PDF dosyasını kaydettiğiniz klasörü açın. Ardından, varsayılan PDF yazılımınızda açmak için yeni Taşınabilir Belge Formatı dosyasına çift tıklayın. Windows 11’in varsayılan program ayarlarını değiştirmediyseniz, Microsoft Edge’de açılır. Birleştirdiğiniz tüm resimleri görüntülemek için belgenin sayfalarını kaydırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.