Ücretsiz bir NFT nasıl oluşturulur NFT İçin Başlangıç Rehberi

Bu yazıda anlatacağımız bazı ipuçları sayesinde tamamen ücretsiz bir NFT’yi nasıl oluşturacağınızı bilmek ister misiniz? Şimdi sıfırdan nasıl ücretsiz bir NFT oluşturulacağını öğrenin, kılavuzun tamamını buradan okuyabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son aylarda herkes ücretsiz bir NFT’nin nasıl oluşturulacağını bilmek istiyor , bunun nedeni kripto dünyasının ve özellikle NFT’nin gerçekten patlamış olmasıdır ve artık herkes en azından bu dünyayı duymayı biliyor.

Aslında, birçok insan sadece bu kelimeleri biliyor, ancak bu dünyaya hiç girmediler, bu yüzden ücretsiz bir NFT’nin nasıl oluşturulacağı konusunda bir rehbere ihtiyacınız var . Aslında bu yazıda adım adım nasıl yapıldığını ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

NFT’nin ne olduğunu bildiğinizi varsaydık , ancak gerçekten ne olduğunu bilmiyorsanız, buraya kaz satırları halinde yazalım.

NFT ( No-Fungible-Token ) Varlığında benzersiz olan, bir Van Gogh tablosu gibi benzersiz ve tekrarlanamaz olan, değiştirilemez jeton. Öte yandan, bir Bitcoin değiştirilebilir, çünkü dünyada birden fazla var. Böylece benzersiz bir şeyin inanılmaz bir değer kazanabileceğini anlayabilirsiniz.

Bu yüzden herkes onları oluşturmak veya satın almak ister, ancak bugün ücretsiz bir NFT’nin nasıl oluşturulacağını göreceğiz , ancak aşağıdaki gibi bazı adımlardan geçmek gerekecek:

 • NFT’yi tasarlayın ve oluşturun
 • Cüzdan Kriptosunu Açın
 • OpenSea’de NFT Satmak

Şimdi bir NFT’nin nasıl ücretsiz oluşturulacağını ve satılacağını görelim .

Satmak için Bir NFT Nasıl Tasarlanır ve Oluşturulur

Burada bir NFT satmadan önce onu oluşturmanız gerekecek, ancak NFT’de nasıl içerik yaratacaksınız ? Birkaç satırda tam olarak göreceğiniz şey budur.

Her şeyden önce , bir görüntüden bir NFT oluşturmak istiyorsanız, haklarına sahip olduğunuzdan, yani görüntünün size ait olduğundan emin olun, yoksa sıfırdan oluşturmanız gerekir. Bunu Photoshop veya Illustrator ile yapabileceğiniz gibi, aşağıdakiler gibi çeşitli ücretsiz çevrimiçi düzenleyicilerle de yapabilirsiniz :

Photoshop ve Illustrator’a çok benzer , ancak ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Ancak farklı bir fotoğraf düzenleyiciniz varsa, yine de sorun değil, önemli olan , kendi türünde benzersiz bir içerik oluşturmak ve potansiyel alıcılar tarafından takdir edilmek üzere NFT’nize uyum sağlamak için sanatınıza ve yaratıcı fikrinize yer vermenizdir.

NFT’ler için kabul edilen formatlar çoğunlukla JPEG , PNG, MP4 ve MP3 , hatta ses formatıdır. Ancak NFT Audio henüz bu yazı itibariyle çok popüler değil, ancak gelecekte olması şart değil.

Tek yapmanız gereken NFT veya daha fazla NFT’nizi istediğiniz formatta bilgisayarınıza kaydetmek, böylece daha sonra göreceğimiz gibi NFT işlem platformlarına yükleyebilirsiniz .

Kripto Cüzdanı nasıl oluşturulur

Evet, NFT satmak veya satın almak için Cüzdan Crypto yani kripto paralar içerebilen bir cüzdan sahibi olmak gerekir.

Aslında euro veya dolar gibi para alıp satmak ve almak mümkün değil, sadece kripto para birimlerinde, yani aynı Kriptoyu almak için bir IBAN gibi bir adrese ihtiyacınız olacak, ancak buna Cüzdanınız deniyor. adres .

Etkinleştirmesi ve kullanması gerçekten kolay olan MetaMask adlı en iyi Kripto Cüzdanını ele alalım. MetaMask hem Akıllı Telefon hem de PC için kullanılabilir , işte bazı faydalı bağlantılar:

Gördüğünüz gibi MetaMask, Chrome veya Mozilla ve Edge gibi tarayıcı uzantıları için de mevcuttur , aslında NFT erişim sitelerine geldiğinizde, oturum açmanıza izin verecek olan MetaMask uzantısı etkinleştirilir ve Cüzdanınızla aynı anda.

Yukarıdaki bağlantılardan istediğiniz sürümü seçtikten sonra bir MetaMask Cüzdanını nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Güvenli bir e-posta adresi ve şifre ayarlayın
 2. Hesap kurtarmaya adanmış gizli kelimeleri bir kağıda ezberleyin
 3. Sonunda MetaMask’e giriş yapın

Gizli kelimeleri kaydetmek çok önemlidir, onlar olmadan gelecekte ilerleyemez veya paranızı geri alamazsınız.

OpenSea’de Ücretsiz NFT’ler Oluşturun

Artık NFT’nizi oluşturduğunuza ve Crypto için bir hedef Cüzdan aldığınıza göre, onu satışa çıkarmamız gerekiyor, şu anda en iyi yer OpenSea Free’de bir NFT satmak .

OpenSea dünyadaki en popüler NFT ticaret platformudur, sizinkini satmak için daha iyi bir yer var mı? OpenSea, NFT’lerinizi baltalamak (yani satışa çıkarmak) için Gaz ücreti harcamadan NFT’leri ücretsiz olarak satmanıza izin verir , yani kullanılan Kriptoya bağlı olarak değişen zorunlu bir ücret.

Ethereum ile gaz ücretleri çok yüksektir, ancak OpenSea , NFT’yi Crypto Polygon ile platformuna koyma fırsatı verir . Hemen vergi gerektirmez, yalnızca NFT’nizi sattığınızda , böylece onları satışa çıkarmak için hiçbir şey ödemezsiniz.

Öyleyse , OpenSea’de bir NFT’nin nasıl kaydedileceğini ve satılacağını görelim :

 1. OpenSea sitesine gidin
 2. Oluştur düğmesine tıklayın
 3. Oradan Kripto Cüzdanınızı seçin (bizim durumumuzda MetaMask)
 4. Platformla bağlantıyı onaylayın
 5. Cüzdan İmzanızın onayını tıklayın

Tamam, buradasınız, sağ üstte bulunan Profil bilgilerinizi düzenlemeniz yeterlidir . Tamam ama şimdi NFT’yi OpenSea’ye yüklememiz gerekiyor , yani:

 1. Koleksiyonlarım’a tıklayın
 2. Koleksiyon oluştur’a tıklayın
 3. Logonuzu, kapağınızı, başlığınızı, adınızı, özel URL adresinizi ve açıklamanızı girerek uygun alanları doldurun
 4. Bir kategori girin
 5. Sosyal medyanıza ayrılmış Bağlantıları girin
 6. Telif ücretlerinin dahil edilmesini ayarlayın (yeniden satışlardan elde edilen getiri yüzdesi)
 7. Son olarak kaydetmek için Oluştur’a tıklayın

Şimdi NFT dosyasını içe aktarabiliriz :

 1. Sağ üstteki Oluştur düğmesine tıklayın
 2. NFT dosyasını şu desteklenen biçimlerde yükleyin : JPG, PNG, GIF, MP4, MP3 , WAV ayrıca GLB ve GLTF’ye aktarılan 3D model dosyaları (maksimum 100MB )
 3. NFT’nizin adını , bir açıklamayı ve eklemek için harici bir bağlantı girerek mevcut metin alanlarını doldurun
 4. Şimdi , nadirlik, içerik türü, açık ve rahatsız edici içerik için filtre vb. gibi NFT’nin Özelliklerini ayarlayın.
 5. Son olarak, Blockchain altındaki menüyü açın
 6. Poligon’u seçin (gaz ücreti ödememek için)
 7. Bitirdikten sonra Oluştur düğmesine tıklayın

NFT’niz artık OpenSea’de, satmak için bir başlangıç ​​fiyatı girmeniz veya bir açık artırma oluşturmanız gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.