Telif Hakkı

Markacin.Com İnternet Bilgi Haber Blog sitesi olarak, telif haklarına kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinerek, yayın yapan bir web sitesi olarak yayın gerçekleştirmekteyiz.

Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermekte olup, İlgili yasaya göre site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu sebeple, sitemiz ” Uyar ve Kaldır” Prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin, yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ve meslek birlikleri, yorum ve mail yolu ile bizler ile iletişim kurup ulaşarak, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde kaldırılıp size dönüş yapılacak gerekli bilgilendirmeler verilecektir.

Ayrıca, sitemiz içerisinde bulunmakta olan haber içerikleri, makaleler, kaynak belirtilerek yayınlanmakta olup, yapay zeka botu ile eş anlamlı kelimeler ile değiştirilebilmektedir. Kelime hatalarından doğan kaynaklanan problemler, sorunlar olduğu zaman içeriğin kaldırılmasını talep ediyorsanız eğer, info@markacin.com mail adresine bildirebilir, Taleplerinize kısa süre içerisinde yanıt ve sonuç alabilirsiniz.

www.markacin.com internet sitemizde yayınlanmakta olan içeriklerde telif hakkı içeren bir içerik ya da görsel resim söz konusu olduğunda, info@markacin.com adresine bildirebilir, iletişim sağlayarak söz konusu eserlerin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Uyar ve Kaldır Nedir ?

Uyar – Kaldır sistemi; telif hakkı ile korunan bir içeriğin, herhangi bir internet sitesinde hak sahiplerinden izinsiz olarak yer aldığının tespit edilmesi halinde, eserin hak sahipleri veya yetkili temsilcilerinin, site yetkililerine uyarı göndermek suretiyle haksız içeriğin siteden kaldırılmasını yasal olarak talep etme sürecidir.