Su İçmenin Cildinizin Sağlığını İyileştirmesinin 5 Yolu

Organlar hakkında konuşurken genellikle gözden kaçsa da cildiniz vücudunuzdaki en büyük organdır. Diğer tüm organlarınızı ve hayati bileşenlerinizi içermek için vardır. Aynı zamanda, sıcaklığınızı, nem seviyenizi kontrol etmek, kirleticilerin vücudunuza girmesini önlemek ve diğer bazı temel işlevler önemlidir. Vücudunuzun her dış parçasına bağlıdır.

Genç cilt, kolajen, su ve esnek ve güçlü olmasına yardımcı olan diğer bazı maddelerle doludur. Ancak yaşlandıkça cildiniz sarkmaya başlar ve yer yer incelir. Bu, işini yapma yeteneğini etkiler ve sizin için ek sorunlara neden olabilir.

İyi haber şu ki, sadece her gün bol su içerek cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sadece cildiniz için değil, aynı zamanda %60 su olduğunuz için vücudunuz için de iyidir.

Musluğa gitmeden önce, suyunuzun kalitesini düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Musluktan akan su arıtılmış olsa da, vücudunuz için faydalı olmayan mineraller ve kimyasallar açısından hala yüksek olabilir. En kaliteli suyu içtiğinizden emin olmak için bir su filtresine yatırım yapın. 

1. Esnekliği Artırır

Cildiniz esnektir, yani onu çimdikledikten veya herhangi bir şekilde ona zarar verdikten sonra yerine geri döner. Cildiniz son derece serttir, ancak yeterli suya sahip değilse, kendini toparlayamaz.

Kendinizi çimdikleyin, eğer cildiniz hemen toparlanmıyorsa, susuz kalmışsınızdır ve suya ihtiyacınız vardır.

2. pH Dengesini Korur

Cildinizin pH seviyesi nötr olmalıdır, yani ölçekte 7 civarındadır. Bunu sürdürmek için , ters ozmoz yoluyla üretilen gibi bol miktarda dengeli su içmeniz gerekir .

Bu, cildinizin sağlıklı olmasını ve doğal bir ışıltıya sahip olmasını sağlayacaktır.

3. Toksinleri Ortadan Kaldırmaya Yardımcı Olur

Vücudunuz besinleri hücrelere taşımak ve toksinleri dışarı atmak için su kullanır. Toksinlerin çoğu böbrekler ve idrar yoluyla atılır. Bununla birlikte, bazıları vücudunuzdan cildinizden çıkar. Aynı zamanda vücudunuzdaki sıcaklık ve su seviyelerini düzenler.

Toksinleri ortadan kaldırmak genel sağlığınız için çok önemlidir.

4. Nokta Olasılığını Azaltır

Toksinler vücudunuzdan düzenli olarak atıldığı için cildinizi tıkamazlar. Cilt gözenekleriniz tıkalıysa, lekeler ve diğer salgınlarla karşılaşma olasılığınız çok daha yüksektir. Sadece yeterince su içmek cildinizin harika görünmesine yardımcı olabilir.

5. Cildin Sarkmasını Önleyebilir

Son olarak, nemli kalmak cildinizin kolajen seviyelerini koruyacağı anlamına gelir ve bu da cildinizin dolgun görünmesini ve sarkma olasılığının çok daha düşük olmasını sağlar.

Kısacası, yaşlanma belirtileriyle savaşmanıza ve iyi görünmenize ve iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.