Pencere Yerleştirme ve Tasarımlarını Kullanarak Daha Fazla Doğal Işık Elde Etmenin Yaratıcı Yolları

Işık sağlıklı yaşam için hayati önem taşır. Vücudunuzun düzgün çalışması için ona ihtiyacı vardır ve ruh haliniz onun varlığına veya yokluğuna bağlıdır. Bol güneş alan bir pencereniz varsa şanslısınız! Ama değilse, eve doğal ışık almanın başka yolları da var. İşte bunu minimum maliyetle veya güçlükle nasıl yapacağınıza dair bazı yaratıcı fikirler.

Pencere Değiştirme

Eski pencereleri yenileriyle değiştirmek, evinizin daha yeni ve modern görünmesini sağlarken aynı zamanda bol güneş ışığı da getirebilir! Bu, kaç pencerenin değiştirilmesi gerektiğine bağlı olarak binlerce kişiye mal olabilse de pahalı olacak , ancak uzun vadede yatırıma değer çünkü evinize de katma değer getirecek. Ayrıca, işi kendiniz yaparsanız, vergi kredileri de vardır.

Pencere Kurulumu

Bazı insanların zaten pencereleri var ama onlar eski ve sisli ya da yeterince ışık almıyorlar. Mevcut pencere camınızı çıkarabilir ve her zamankinden daha fazla doğal ışık sağlayan yeni bir camla değiştirebilirsiniz! Bu oldukça ucuz bir projedir, ancak doğru araçlara sahip olmanızı gerektirir, bu yüzden bu projeyi bir profesyonele sorun.

Çatı Pencereleri Oluşturun

Herhangi bir odayı, çatı pencereleriyle anında aydınlık, güneş dolu bir alana dönüştürün! Her pencereye uyacak şekilde özel olarak üretilmeleri gerektiğinden zaten yeterince pahalılar, ancak bunları evdeki tüm farklı odalar için alabileceğiniz için de harika bir seçim.

Pencere ekle

Bu oldukça açıklayıcı, ancak tüm duvarlarınız sağlamsa, başka bir yere daha fazla pencere eklemek zor olabilir. Ancak bu, inanılmaz miktarda doğal ışık getirecek ve daha önce hiç olmadığı yerde taze bir alan yaratacaktır.

Güneş Işığını Yansıt

Çok güneş almayan bir pencereniz varsa veya garip bir yerdeyse, aynalarla güneş ışığını içeri yansıtabilirsiniz! Işığı en çok ihtiyaç duyduğunuz yere yönlendirmek için pencerenin karşısına bir ayna yerleştirin.

Perdeler

Son olarak, perdeler ışığı istediğiniz yerde filtrelemenin ve istemediğiniz yerde engellemenin her zaman harika bir yoludur. Düzgün asılırlarsa, çok fazla ısı veya soğuk getirmeden odanıza daha fazla doğal ışık yansıtma konusunda harika bir iş çıkarabilirler.

Yeni pencereler, pencere montajı , çatı pencereleri, pencere ekleme, güneş ışığını yansıtmak için aynalar veya evinize daha fazla doğal ışık almanın yaratıcı yollarını arıyorsanız, bu ipuçları size yardımcı olacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.