Parfüm Yapımında Kullanılan 10 Doğal Malzeme

Parfümler günlük hayatımızın en önemli aksesuarlarından biridir ve sadece güzel koku vermek için kullanılmazlar, aynı zamanda kıyafetlerimizin de vazgeçilmez bir parçası olurlar. Bazı insanlar sizi giydiğiniz kokuya göre yargılayabilir, bu nedenle kişiliğiniz hakkında konuşan bir malzeme seçmelisiniz.

Parfüm yapmak için doğal malzemeler

Yasemin

Tatlı kokulu bir çiçektir ve Yasemin kadın parfümlerinde en yaygın kullanılan maddelerden biridir. Kokunun ml’sini elde etmek için yaklaşık 8000 çiçek gerektiğinden, söz konusu sektörde kullanılan en pahalı ekstraktlardan biridir.

Sıvı altın

Hatta sevebileceğiniz ya da ikisi arasında sıvı altın olmadığı için alacağınız pahalı bir parfüm bileşenidir. Nedeni ideal olarak dünyaya bir mantar saldırısının sonucudur.

Portakal Çiçeği

Narenciye kokulu meyveler ve sıra elementler en belirgin parfüm bileşenlerinden bazıları olduğu için temiz ve taze, iyimser bir hava elde edebilirsiniz. Narenciye kokuları, doğal tazeliği korumanıza yardımcı olan soğuk presleme yöntemleriyle elde edilebilir.

sedir ağacı

En eski parfüm bileşenlerinden biri olan aromatik ve misk amber kokusu sunar. Eril anlamda da dip nota olarak kullanılır ve esnekliğinden dolayı dişi öneminin özelliklerini işler.

paçuli

Kalıcı bir koku sundukları için parfüm bileşenlerine vücut hissi hakimdir. Malzemelerin kokusu, zengin ve yoğun yeşil bir kalp ve bir vücut tabanı ile topraklıdır ve koku yaşlanmaya başladığında daha da güzelleşir.

Sandal ağacı

pürüzsüz odunsu nota kalıcı bir koku vaat ediyor ve Asya’nın dini ve geleneksel çevrelerinde kullanılıyor. Tatlı sarhoş edici koku, çiçek kokusunu tamamlar ve ahşap, bir endüktivite ile aromatiktir.

Deri

Deri, koyu misk kokusu gibi güçlü bir baştan çıkarıcı etkiye sahiptir ve ham deri malzemeden elde edilir, ancak koku Huş katranı ardıç veya diğer aldehitlerden gelir. Sonuç olarak, koku sentetiktir ve parfümeride kullanılan deri nota yapaydır, çiçek ve ten karışımı olarak oluşturulur.

kehribar

Oryantal bir nota olan tatlı ve sıcak, rahat bir koku sunar. Varsayılan olarak, birkaç yıl içinde fosilleşen bitki bazlı bir reçinedir ve mektup, vanilya ve köknar dahil olmak üzere çeşitli parfüm bileşenlerini birleştirir.

Lavanta

Lavanta kokusu, tarlalarının yeri olarak oldukça hoştur ve kokuyu ve deneyimi tarif edecek lavantadan başka bir renk yoktur. Çeşitli ilaç notalarından farklılık gösteren temiz, aromatik bir kokudur ve aynı zamanda bitkisel tıbbın da vazgeçilmez bir unsurudur. Lavanta yağı tatlı ve tazedir ve çiçek kokulu lavanta notasına yapılan övgüler, cinsiyete özgü olmadığı için nispeten nötrdür.

Otlar ve Baharatlar

Umutlar ve baharatlar, damak tadına hitap etmedikleri ve aynı zamanda mükemmel bir şekilde baştan çıkarıcı kokular unsuru oldukları için parfüm yapımının temel bileşenleridir. Kokular ideal olarak algımızı canlandırır ve birçok hatırayı yönlendirir, bu nedenle parfümlerde otlar ve baharatlar önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.